سبد خرید شما

 x 
shopping cart کارت خالی

روش های پرداخت

          

اخبار IT -1

تفاوت بین SD-WAN و iWAN  ؟

شبکه گسترده نرم افزار محور یا به اختصار SD-WAN نوع خاصی از فناوری شبکه سازی تعریف شده بر پایه نرم افزار است که در شبکههای گسترده WAN مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما شبکه گسترده هوشمند یا به اختصار iWAN نام محصول SD-WAN شرکت سیسکو است که توسط محصولات موجود سیسکو ساخته شده است.

شبکه گسترده هوشمند یا به اختصار iWAN نام محصول SD-WAN شرکت سیسکو است که توسط محصولات موجود سیسکو ساخته شده است. iWAN سیسکو کنترل ترافیک و ویژگیهای امنیتی یک شبکه گسترده را فراهم می‌کند که با روترهای شعب دفاتر سیسکو یکپارچه شده است. سیسکو می‌گوید محصول iWAN قابلیتهایی شبیه به MPLS VPN از قبیل کیفیت خدمات، بهینه سازی WAN و تونل سازی امن را در اختیار مشتريان می‌گذارد.

برخی از مشتريان بخش تامین خدمات سیسکو iWAN را به عنوان راهکار SD-WAN خود پیاده سازی کردهاند. از جمله این مشتريان می‌توان به Verizon, British Telecom, Orange Business Services, Vodafone, Telstra و SFR اشاره کرد. Verizon که محصول iWAN SD-WAN سیسکو را در سال 2015 مستقر کرده است می‌گوید از iWAN برای ایجاد پلتفرمی‌ استفاده می‌کند که به مشتريان سازمانی این شرکت اجازه می‌دهد از کنترل مسیر هوشمند برای انتخاب اتصالات شبکه جایگزین استفاده کنند. به این شكل هزینههای عملیاتی آنها کمتر خواهد شد.

استفاده از SD-WAN به عنوان راهکاری برای کم کردن تعداد دستگاههای فیزیکی مورد نیاز برای پشتیبانی از کاربردهای مختلف و همینطور کاهش هزینه نگهداری فناوری مستقر در بخشهای مختلف در سطح چشمگيری مورد استقبال شرکتهای بزرگ قرار گرفته است.

Gartner پیش بینی می‌کند تا پایان 2019 سی درصد از سازمانها و شرکتهای بزرگ از SD-WAN استفاده خواهند کرد. International Data Corp (IDC) نیز تخمین می‌زند درآمد جهانی حاصل از پیاده سازی SD-WAN تا 2020 بالغ بر 6 میلیارد دلار خواهد بود.

درباره فروشگاه محصولات

توجه داشته باشید کلیه اصول و روش ‏‌های خرید از فروشگاه منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های این شرکت تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.