مجازی سازی

 

 

ارائه بروزترین راهکارهای مجازی سازی

 

ارائه انواع خدمات مجازی سازی (مجازی سازی شبکه ، مجازی سازی سرور ، مجازی سازی کلاینت ها) به صورت کاملاً اصولی و با بهترین کیفیت . سابقه اجرا پروژه های متنوع در زمینه مجازی در مقیاس های مختلف . برای ارتباط مستقیم با متخصصین با ما تماس بگیرید .

 

 

 

 

خدمات مجازی سازی سرورها :

به طور معمول در سیستم ها فقط می توانیم یک سیستم عامل رو به صورت همزمان اجرا کنیم ، ولی در سرور های مجازی با استفاده از hypervisor می توانیم چندین سیستم عامل رو به صورت هم زمان اجرا کنیم و تازه گوشه ای از مزایای استفاده از سرور های مجازی می باشد . با استفاده از سرور های مجازی می توانیم از راهکارهای جدید بکاپگیری استفاده کنیم و دیگر نگران سرویس ها و دیتاهای مهم خودمون باشیم . دیگه نیازی نیست واسه هر سرویسمون یک سرور جدا خریداری کنیم و به این ترتیب جلوی کلی هزینه ی بیهوده ، مصرف برق اضافه ، اشغال فضا ، تولید گرما و خیلی موارد دیگر جلوگیری می کنیم .

  .

مدیریت سریع و یکپارچه ، قدیما می خواستیم یک سرور بیاریم بالا کلی باید تایم می زاشتیم ، سخت افزار و آماده می کردیم ، پیش نیاز های برنامه ها رو آماده می کریم ، ولی با مجازی سازی تمام این داستانها بر طرف شد . حتی می شه یک دیوایس اینترپرایس استوریج خریداری کنیم یک رید خوب و مطمئن روش ببندیم و سرورمون رو روی همون بیاریم بالا تا باز هم خیابمون از بابت اطلاعات و سرویس های خودمون راحت تر بشه .

از قابلیت تحمل خرابی (HA) استفاده کنیم ، تصور کنید شما سرویس مهمی دارید که به هیچ عنوان نمی خواین ثانیه ای از کاربیفته و در صورت خرابی سریعاً جایگزینی برای اون داشته باشید.واقعاً می شه در مورد مزایای مجازی سازی سرورها ساعت ها صحبت کرد ....

 

خدمات مجازی سازی شبکه :

برای داشتن شبکه ای با تروپوت و امنیت بالا باید برای خرید سوییچ ها و روترهای باید هزینه های سنگینی رو متقبل بشودی ، به طور مثال قیمت یک سوییچ لایه 3 سیسکو به تتنهایی بین 8 تا 15 میلیون می باشد ، اینجاست که می توان به کمک مجازی سازی شبکه از تمام قابلیت های این سوییچ ها در شبکه ی خود استفاده با هزینه بسیار پایین تر ، نگهداری راحت تر ، راه اندازی سریع تر و مزایای بسیار دیگری .

به وسیله این قابلیت ها شما می توانید شبکه ای بزرگ و پیچیده و با قابلیت گسترش رو آماده کنید که مدیریت آن قابل مقایسه حتی با سیستم واقعی فیزیکی نمی باشد . VMware NSX با ارائه جدیدترین متد های عملیاتی قابلیت ایجاد یک دیتاسنتر کامل رو به شما می دهد ، قابلیت هایی همچون NLB ، QOS ، VPN ، مانیتورینگ ، فایروال و ... .

 

خدمات مجازی سازی دسکتاپ :

برای اولین بار سال 2006 بود که شرکت Citrix که فکر می کنم برای همه شما آشنا باشه برای اولین بار سرویس کامپیوترهای سرور بیس رو ارائه داد ، امروزه شرکت های Vmware ، Microsoft و Citrix هر کدوم پلتفرم خاص خودشون را برای آن دارند .

در واقع در این سیستم دیگه کاری با سیستم عامل دستگاه کاربر نداریم و میایم یک بستری رو محیا می کنیم که اون دیتایی که مربوط به موس و کیبور هستش رو از طریق این بستر ارتباط بدیم به سرور های مجازیمون سپس یوزر ها مون می سازیم و دسترسی لازم برای استفاده از اون سیستم عامل مجازی به اونها می دیم .  برای خرید 10 سیستم کامپیوتری برای یک  شرکت باید هزینه های زیادی رو متحمل شوید. ضمن اینکه هر کدوم از اون سیستم ها خیلی وقت ها از 10 در صد توانشونم استفاده نمی شه و هر چه تعداد بالاتر بره نگهداری سخت تر می شه اما با VDI در سمت کلاینت می توانید از تین کلاینت یا حتی رسپبری پای استفاده کنید و به جای آن میاین در زیر ساخت سمت سرور برای یک با هزینه می کنید و بعد از اون در خیلی هزینه ها صرفه جویی می شه در گیری با کلاینت ها و کاربران رو کم می کنه ، در خیلی از شرکت ها یکی از مکشل های همیشگی دیتاهای کاربران هستش ، که یا به قول خودشون می پره ، یا پاک می شه و یا اتفاقات این چنینی ، اما در این سیستم دیتا سمت سرور هسنش و راه حل های فراوانی برای نگهداری از آن وجود داره .